Większość z nas żyje w pośpiechu i nie zawsze ma czas na przygotowanie sobie posiłku do pracy, szkoły, czy na uczelnie. Kiedy nagle, w ciągu dnia dopada nas głód, staramy się go szybko zaspokoić jakimiś przekąskami, lub co gorsza wysoko przetworzonymi daniami. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, powstały specjalne maszyny, w których możemy szybko i łatwo kupić jedzenie.

Jaki rodzaj jedzenia kupimy w automacie?

vending z jedzeniemW miejscach gdzie jest mało miejsca, albo w budynkach, postawienie automatu z napojami, albo przekąskami jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Najczęściej możemy je spotkać w budynkach administracji państwowej, w placówkach oświatowych, czy w zakładach pracy zatrudniających kilkadziesiąt, lub kilkaset pracowników. Vending z jedzeniem jest popularny w naszym kraju już od wielu lat, ale z czasem oferuje coraz szerszy asortyment. Maszyny oferują klientom już nie tylko batony, czekoladki, czy chipsy, ale także zdrową żywność. Mowa tu o świeżych owocach, nabiale, czy gotowych kanapkach. Urządzenia vendingowe są dostosowane do produktów małych, takich jak batony, puszki, butelki, a także produktów o nietypowych kształtach. Automaty posiadają możliwość mrożenia, lub chłodzenia, dlatego mogą w nich być przechowywane lody, lub artykuły spożywcze wymagające warunków chłodniczych. Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterowania umożliwia zamówienie i zapłacenie za dowolny produkt w kilka chwil. Możemy dokonywać w nim płatności gotówkowo wrzucając monety, lub bilon w odpowiedni otwór, albo bezgotówkowo przy użyciu karty płatniczej. Automat jest w stanie wydawać resztę, więc nie musimy się martwić o wyliczoną kwotę, choć ceny produktów dla ułatwienia mają zaokrąglone ceny. Po zapłaceniu za wybrany produkt, po paru sekundach znajduje się on w podajniku. Poza jedzeniem w automatach możemy kupić także kawę, lub herbatę, ponieważ jest dostępnych kilka modeli tych urządzeń.

Maszyna z jedzeniem nie pobiera dużo prądu, ale wymaga stałego połączenia ze źródłem energii elektrycznej. Nowoczesne modele posiadają nawet zegar medyczny zapobiegający sprzedaży produktów przeterminowanych, czy energooszczędny wyświetlacz led. Obecnie dostępne urządzenia w niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat. Obecnie możemy w nich kupić zdrową i świeżą żywność, a nie tylko słodkie i słone przekąski.